KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

GÜNCAN PLASTİK AMBALAJ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Faaliyet gösterdiğimiz ambalaj malzemesi sektöründe modern teknolojik gelişmeleri takip ederek, çalışanlarımızın bilgi, becerilerini geliştirmek için iletişim ve risk bazlı belirlenmiş bir eğitim planının etkin bir şekilde uygulanmasını ve sürekliliğini sağlamayı, ürün tedarik zincirinde yer aldığımız her süreçte kalite, gıda güvenliği, çevre ve çalışan sağlığı ve güvenliği şartlarını sağlayarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı, gıda güvenliği ile ilgili bilgileri kamu, tüketici ve tedarikçilere iletmeyi ve/veya bu bilgileri istemeyi, kaliteli ve güvenli ürünü çevre ve çalışan sağlığı ,güvenliğini koruyarak sunmayı, sürekli iyileştirmeyi baz almaktadır.

Bu doğrultuda ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlara, Sistemimizin referans gösterdiği tüm standartlara uymayı, etkinliğini sürekli iyileştirmeyi ve aşağıdaki alt politikaların yerine getirilmesini sağlamayı taahhüt ederiz.

HACCP, HİJYEN UYGULAMALARI POLİTİKASI

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik gıda güvenliği tehlike ve risk analizlerini yaparak Kritik Kontrol Noktalarını etkin bir hijyen yönetimi desteği ile izlemek, kontrol altına almak ve doğrulayarak Güvenli ürün üretilmesini sistemin kuralları çerçevesinde sağlamak

ÇEVRE POLİTİKASI

Planlama ve Uygulama aşamalarında doğa ile iç içe, sürekli ve etkin bir çevre bilinci oluşturulmaktadır. Çevre politikamızı; müşterilerimize, tedarikçilerimize, çalışanlarımıza, tüm ilgili taraflara duyurmayı, açık tutmayı ve ilgili taraflarda da çevre bilincinin oluşmasına katkıda bulunulur.

SİGARA İÇME VE YEMEK POLİTİKASI

Üretim ve depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek- içmek yasaktır. Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır. Ziyaretçilerin ve taşeronların bu kurala uymaları sağlanır.

ÜRETİM ALANLARINA GİRİŞ POLİTİKASI

Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz üretim alanlarımıza özel önlük, bone giyerek ve ziyaretçi kontrol listesine tabi tutularak girerler.

YABANCI MADDE ve KESİCİ ALET POLİTİKASI

Üretim alanlarımızda, fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için, cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik
malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır. Kullanılması zorunlu olduğu durumlarda özel falçatalar kullanılır ve düzenli olarak kontrolden geçirilir.

PERSONELİN SAĞLIK KONTROLLERİ POLİTİKASI

Personelin periyodik sağlık muayeneleri yaptırılır. Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme, hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir. Gerekli süreç takip edilir ve hastanın tedavisi sona erince üretim sahasına girmesine izin verilir.